Obróbka CNC sklejki

CNC, czyli komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi umożliwia nam przeniesienie nawet najbardziej skomplikowanego projektu na obrabiany materiał. Profesjonalny sprzęt to dopiero połowa sukcesu. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych fachowców zrealizujemy Twoje zamówienie z dbałością o najmniejszy detal

Obróbka CNC sklejki umożliwia wycięcie wszystkich elementów wraz z niezbędnymi nawiertami pod zawiasy czy inne systemy meblowe. Dzięki plastyczności sklejki precyzyjnie zrealizujemy Twoje zamówienie, wycinając pożądane wzory. Otrzymane elementy wykorzystywane są w wielu branżach: od przemysłu i budownictwa po aranżacje wnętrz.

Możemy wyróżnić kilka możliwości obróbki CNC sklejki.

Frezowanie - ten rodzaj obróbki najczęściej wykorzystuje frezy z zakresu 4-16mm. Dzięki plastyczności i odporności na uszkodzenia wywołane rozciąganiem frezowanie umożliwia realizację najbardziej skomplikowanych zamówień. Ażurowa ściana działowa, czy finezyjna balustrada – frezowanie to prosty sposób na uzyskanie spektakularnego efektu obróbki.

Toczenie - dzięki tego typu obróbce otrzymujemy misy ozdoby, czy gałki do mebli. Cały proces polega na umieszczeniu sklejki w tokarce, która wprawiona zostaje w ruch. W następnym kroku wykorzystuje się noże, dzięki którym sklejka nabiera kształtu.